Підписано понад 200 угод та меморандумів на понад EUR13 млрд, в рамках програми Ukraine Facility буде залучено EUR2,3 млрд.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що результатом Конференції з питань відновлення України (URC2025) стало підписання понад 200 угод та меморандумів на понад EUR13 млрд, в рамках програми Ukraine Facility буде залучено EUR2,3 млрд. Про це він заявив на засіданні уряду 14 липня.
“Зокрема, Єврокомісія оголосила про створення Європейського Флагманського Фонду для відбудови України обсягом 500 млн євро. Це гранти, гарантії та інвестиції в капітал для реалізації нових бізнес-проєктів в Україні. 2,3 млрд євро залучимо в межах інвестиційного компоненту програми Ukraine Facility. Це додаткові інвестиції у відновлення житлового, медичного, енергетичного секторів, а також підтримка малого і середнього бізнесу”, – зазначив Шмигаль.
За його словами, Світовий банк започаткував нову програму на суму $200 млн для підготовки державних та муніципальних проєктів відбудови. Ще $50 млн Україна отримає від Світового банку у вигляді гранту для допомоги українським аграріям.
Також $188 млн буде залучено від Японії для “зеленої” модернізації української промисловості, повідомив Шмигаль.
“Під час конференції укладено низку угод з Європейським інвестиційним банком. На відновлення транспортної інфраструктури отримаємо 134 млн євро. Ще 200 млн євро – для підтримки та розвитку української гідроенергетики”, – розповів голова Кабміну.
Він додав, що з Банком розвитку Ради Європи Україна досягла домовлденості про фінансування житлових сертифікатів у межах програми “єВідновлення” в розмірі EUR100 млн. Банк також надасть кредит для фінансування програми допомоги внутрішньо переміщеним особам в розмірі EUR200 млн.
“Норвегія започаткувала ініціативу обсягом 200 млн доларів з метою відновити постачання тепла та води до осель українців. Швейцарія протягом 10 років спрямує до України близько 5 млрд євро для відновлення в різних секторах економіки. Під час Конференції започаткована Міжнародна коаліція з підтримки науки, досліджень та інновацій України, лідером якої є Італія. До коаліції вже приєдналися 10 держав”, – розповів прем’єр.
Крім того, країни партнери також створили Глобальний альянс для підтримки дошкільної освіти в Україні, і Світовий банк інвестує $30 млн доларів в інклюзивність та модернізацію дошкілля. В межах окремої угоди Литва виділить EUR21 млн на створення нових освітніх просторів, повідомив Шмигаль.
“Українська медицина за підсумками конференції також залучила близько 200 млн євро. Це ресурс для оновлення лікарень, для розвитку реабілітаційної допомоги, для зміцнення механізмів закупівель та багато іншого”, – розповів Шмигаль.
Він нагадав про низку домовленостей щодо посилення нашої обороноздатності, досягнутих під час Конференції, зокрема, позику Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в розмірі близько $2,3 млрд для зміцнення української протиповітряної оборони, а також угоди між підприємствами оборонної індустрії про спільне виробництво та співпрацю.
“Важливо, що в Римі уклали понад 20 угод про міжрегіональне та міжміське співробітництво між Україною та країнами-партнерами. Це означає, що громади зможуть втілити в життя критично необхідні для людей проєкти, які безпосередньо впливають на якість життя”, – зазначив Шмигаль.
Він додав, що загалом до Конференції доєдналися близько 6 тисяч учасників з 70 країн, а також 34 міжнародні організації. На полях конференції обговорили інвестиції в українську економіку, примноження людського капіталу, проєкти громад, міст та регіонів, євроінтеграцію.
“URC2025 продемонструвала непохитну єдність та солідарність міжнародної спільноти. Відновлення України розглядається як глобальний проєкт, успіх якого впливатиме на світову безпеку та на світову економіку”, – підсумував глава уряду.
Нагадаємо, Нідерланди оголосили про виділення 300 млн євро на відновлення та зміцнення України у 2025 та 2026 роках.
Необхідна сума на відновлення України різко зросла