Перший танкер відмовився везти нафту на індійський НПЗ Роснафти

Перший танкер відмовився везти нафту на індійський НПЗ Роснафти

Вперше після запровадження нових санкцій ЄС на НПЗ не доставили партію сирої російської нафти Urals.

Європейські санкції проти “найбільшого НПЗ Роснафти в Індії” спершу позбавили його покупців – танкери почали відмовлятися забирати нафтопродукти, які Брюссель заборонив постачати до ЄС. Нині ж від власника заводу Nayara Energy, в якій Роснафті належить 49,13%, почали відвертатися й постачальники сировини. Про це повідомляє Reuters у четвер, 24 липня.

Nayara вперше після запровадження санкцій не отримала партію сирої нафти Urals. Танкер Omni, що перевозив близько 700 000 барелів російської нафти, прибув до порту Вадінар у штаті Гуджарат, який належить Nayara, 18 липня – саме в день, коли ЄС представив 18-й пакет санкцій. Однак зараз судно стоїть на якорі біля порту Мундра в штаті Пенджаб. Згідно з цими даними, пункт призначення змінили з Вадінара на Мундру в середу.

Раніше два танкери, які підходили до Вадінара, щоб забрати дизельне пальне, вироблене на НПЗ Nayara, скасували свої заявки, розвернулися і пішли порожніми. Спершу так вчинив зафрахтований танкер Talara, а потім – танкер Chang Hang Xing Yun, який тепер прямує до Кувейту, де має намір забрати аналогічний вантаж.

Партію Urals, яку мав доправити Omni, за словами джерел Reuters, перепродали компанії HPCL-Mittal Energy у Мундрі.

Санкції також впливають на доступ компанії до фінансування. Nayara стала вимагати передплату або товарний акредитив перед відвантаженням продукції. Через це трейдери сумніваються у подальшій участі в тендерах компанії, оскільки це суперечить стандартній практиці розрахунків із затримкою 15-30 днів.

На тлі санкцій учасники ринку очікують, що за обережністю судновласників можуть послідувати і банки, а також торгові контрагенти. Євросоюз уточнив, що заборона набуде чинності з 21 січня 2026 року, однак ринок уже почав реагувати.

Раніше російська державна компанія Роснєфть обурилася європейськими санкціями проти індійського нафтопереробного заводу Nayara Energy.

У Роснєфті вважають санкції “невиправданими та незаконними”, а також “черговим прикладом екстериторіального застосування політично вмотивованих обмежень”.

За даними Bloomberg Роснєфть володіє часткою акцій індійського НПЗ розміром у 49%.НПЗ Nayara Energy переробляє близько 400 тисяч барелів нафти на день та володіє майже 7000 торговими точками з продажу палива по всій Індії. Вона також розробляє інтегрований нафтохімічний завод поруч зі своїм нафтопереробним заводом.

Як відомо, 18 липня Євросоюз затвердив 18 пакет санкцій проти Росії. Одним з головних його пунктів стало суттєве зниження стелі цін на російську нафту. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *