Надлишок пропозиції тисне на світові ціни на вугілля

Надлишок пропозиції тисне на світові ціни на вугілля

Цьогорічний видобуток вугілля в Китаї сягнув рекордних обсягів, що різко скоротило обсяги імпорту. Окрім того, Китай та Індія накопичили значні запаси, тому наразі закупівлі майже зупинилися.

Ціни на енергетичне вугілля можуть знизитися ще більше після падіння до мінімуму за чотири роки – на тлі різкого зростання видобутку в Китаї, що спричинило надлишок на світовому ринку, попереджають аналітики. Про це повідомляє Financial Times.

Базові ціни на вугілля, що використовується на електростанціях для виробництва електроенергії, впали до чверті від пікових значень 2022 року, коли повномасштабне вторгнення Росії в Україну спровокувало енергетичну кризу та стрімке зростання ринку вугілля.

Тривалий період високих цін у 2022-2023 роках, на якому заробили значні прибутки деякі видобувники та хедж-фонди, стимулював зростання видобутку. Китай, Індія та Індонезія відкрили нові шахти.

Вже цьогоріч внутрішній видобуток у Китаї – найбільшому у світі виробнику та споживачеві енергетичного вугілля – перебуває на рекордному рівні. Це призвело до зменшення обсягів імпорту. Високі запаси вугілля в Китаї та Індії – другому найбільшому споживачеві – також сприяють млявості ринку.

Аналітики очікують, що цьогоріч ціни знизяться ще більше через надлишок пропозиції, перш ніж частково відновитися у другій половині року із початком літнього піку.

Більшість енергетичного вугілля у світі видобувається й споживається всередині країн, де його виробляють – лише близько 10% потрапляє на міжнародний ринок.

Глобальний попит на вугілля зростав упродовж минулих років, попри відмову частини інвесторів, орієнтованих на екологію. Торік попит сягнув нового рекорду через зростання споживання на електростанціях.

Найбільшими експортерами вугілля залишаються Індонезія, Австралія, ПАР і Колумбія. Саме вони найбільше постраждали від спаду, позаяк європейські країни намагаються відмовитися від вугілля у межах “зеленого” курсу.

Нагадаємо, Китай почав захищати внутрішній ринок від російського вугілля, що ринув туди після введення європейського ембарго, і згортати роботу з компаніями, які потрапили під санкції США.

Також повідомлялося, що обсяг індійського імпорту вугілля з Росії скоротився. Натомість поставки зі США зросли.

Ціни на вугілля обвалили експорт з Росії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *