Консульські послуги для українців стали цифровими у 40 країнах. Подавати документи можна через систему е-Консул.
Міністерство закордонних справ України запустило пілотний проєкт цифрового нотаріату у 40 дипломатичних установах світу. Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга в Facebook у вівторок, 1 липня.
За його словами, відтепер українці за кордоном можуть подавати заяви на нотаріальні дії онлайн – через систему е-Консул.
Суть нововведення – автоматизація процедури. Раніше для оформлення довіреності або іншого нотаріального документа потрібно було кілька разів особисто відвідувати консульство та подавати всі необхідні документи в паперовому вигляді, писати заяву власноруч тощо. Все це забирало час, кошти, ресурси.
Відсьогодні, 1 липня, усе можна зробити дистанційно, а до установи прийти лише для підпису готового документа.
Система працює наступним чином:
- громадянин подає онлайн-заяву через е-Консул, завантажує документи та зразок довіреності;
- система перевіряє дані, формує нотаріальний документ і надсилає сповіщення про готовність;
-
заявник записується в електронну чергу, приїздить до консульства для підпису й отримує документ.
Послуга вже доступна в посольствах і консульствах України в Австралії, Алжирі, Анголі, Аргентині, Ботсвані, В’єтнамі, Гані, Ефіопії, Індії, Індонезії, Катарі, Кенії, КНР, генконсульствах у Гуанчжоу та Шанхаї, посольствах в Конго, Кореї, Кот-д’Івуарі, Кубі, Кувейті, Латвії, Малайзії, Марокко, Мексиці, Мозамбіку, ОАЕ, Омані, ПАР, Перу, Руанді, Саудівській Аравії, Сенегалі, Сінгапурі, Таїланді, Тунісі, Чилі, Японії, генконсульствах в Мілані, Гамбурзі та Гданську.
МЗС планує розширити цифровий нотаріат на всі дипустанови після оцінки пілотного етапу.
Нагадаємо, станом на початок року майже 4,3 мільйона українців отримали тимчасовий захист у країнах ЄС. Найбільше українських біженців наразі перебуває в Німеччині, Польщі та Чехії.
Нагадаємо, станом на початок року майже 4,3 мільйона українців отримали тимчасовий захист у країнах ЄС. Найбільше українських біженців наразі перебуває в Німеччині, Польщі та Чехії.